Pavasaris asociējas ar pārmaiņu laiku – kokiem plaukst lapas, dīgst zāle, sāk ziedēt puķes un čivināt putni, cilvēki ģērbjas košākos, krāsainākos apģērbos… Tā vien gribas arī savās mājās kaut ko jaunu, svaigu un košu. Bet, lai tas neizmaksātu dārgi un lai būtu kas īpašs, atjaunojiet tās pašas jau apnikušās lietas.
Šoreiz blogs par puķu podiem – tos pārkrāsojot un krāsojot izmantot tāfeļu krāsu, lai gala rezultāts būs personiskāks un to varēs kaut katru dienu mainīt (rakstot uz puķu podiem interesantus citātus, atgādinājumus, novēlējumus vai to uzdāvināt kādam…)
Šiem variantiem nepieciešams:
- tīri puķu podi (ja tie ir jau krāsoti, tie jānoslīpē ar smilšpapīru, lai jaunais krāsojums turētos klāt),
- tāfeļkrāsa (es izvēlējos melnu, bet to iespējams iegādāties jebkurā tonī),
- ūdens bāzes mēbeļu krāsa (es izvēlējos 4 dažādos toņos),
- dažādu izmēru otas,
- līmlenta,
- smilšpapīrs
(izmaksas apmēram 25 Eur, bet būs lētāk pērkot mazākus iepakojumus (pirku ar lielu rezervi, lai pēc tam noderētu vēl citos darbos).
1. variants. Puķu podu divās kārtās (otro kārtu krāso, kad pirmā nožuvusi) nokrāso ar tāfeļkrāsu. Kad krāsa pilnībā nožuvusi, puķu podam var apsiet kādu dekoratīvu lentu.
gala rezultāts
2. variants - Tā pat kā pirmajā variantā puķu podu nokrāso ar tāfeļkrāsu divās kārtās. Kad otrā krāsas kārta pilnībā nožuvusi, otu iemērc mēbeļu krāsā un ar strauju rokas vēzienu uzšļaksta nokrāsotajam puķu podam (es izmantoju četrus dažādus toņus, bet tā ir tikai gaumes lieta)
Gala rezultāts (kāpēc gan skaistā puķu podā nevarētu glabāt rotaslietas…)
3. variants - Puķu podu nokrāso ar mēbeļu krāsu (es izmantoju visus četrus toņus).
Kad krāsa pilnībā nožuvusi (!), vietām uzlīmē līmlentu (bet iesaku līmēt tā, lai tās gali būtu puķu poda iekšpusē vai apakšā, jo tad pēc tam to būs vieglāk noplēst un atrast), visu puķu podu nokrāso divās kārtās ar tāfeļu krāsu un, kad tā nožuvusi, uzmanīgi noplēš līmlentu.
gala rezultāts
4. variants - Visu puķu podu nokrāso divās kārtās ar mēbeļu krāsu un kādu laukumiņu ar tāfeļu krāsu. Kad krāsa pilnībā nožuvusi, to ar smilšpapīru vietām noslīpē nost, lai panāktu vecinātu efektu.
gala rezultāts, Manuprāt, ļoti vienkārši, bet skaisti!